(Windows) Compaq 615 a nefunkční Wifi

Ve skutečnosti tohle není blog ale veřejné poznámky.

Už zase jsem se nechal nalákat a zkusil jsem Linux. Nerozumim mu. Stáhl jsem si instalačku Kubuntu ve formátu iso, připojil. V rootu byl exe soubor kterej jsem zkusil otevřít. Byl to jednoduchý instalátor, nejspíš. Vybral jsem jenom distribuci, zadal jméno uživatele, heslo a umístění celý instalace. Po kliknutí na pokračovat se distribuce začala stahovat. Proč? Nevim. Po stažení mi byla sdělena chyba, už nevim jaká, google neporadil.

Pomocí nástroje UNetbootin jsem si teda vytvořil bootovací flashku s instalací Kubuntu. Následoval restart počítače, nabootování z flashky a následná instalace která skončila nezdarem (zamrznutí). Najel jsem teda do Windows ale..nešla Wifi. Hardwarový tlačítko svítilo pořád oranžově (wifi vypnutá) a po stisku nereagovalo. Ve správci zařízení jsem žádnej bezdrátovej adaptér neměl. Zkusil jsem znovu nabootovat z flašky a nainstalovat Kubuntu. Zadařilo se. Při instalaci byla vidět wifi i když BIOS předtím hlásal u položky WLAN "Not Applicable". Po instalaci ale wifi nefungovala, jako u žádný distribuce co jsem kdy zkoušel. Nicméně Linux wifi kartu viděl. Nainstaloval jsem ovladače ale pořád nic.
Po restartu počítače a najetí opět do Windows se mi adaptér zobrazil ve správci zařízení ale tlačítko pro zapnutí svítilo pořád oranžově. Když jsem adaptér zakázal, tlačítko svítilo modře (zapnuto). Nesmysl.

Ve velkým stupni nasranosti, že ten sráč nedělá to co má a jen zdržuje, jsem vyzkoušel radu z netu a...zabrala. Vypl jsem notebook, odpojil napájení, baterku už nemám takže nebylo co vyndavat a přibližně 30 sekund jsem držel tlačítko pro zapnutí. Problém vyřešen.

Tagy: