(Android) Jak na root u Vodafone Smart III (975N)

Ve skutečnosti tohle není blog ale veřejné poznámky.

update 23:10:2013: níže uvedený postup už netřeba používat. Pro root postačí aplikace Framaroot. Stáhneš ji z http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2130276 a nainstaluješ. Pak stačí spustit a zvolit Boromir. Restartuj telefon a je to. Odzkoušeno s verzí Framaroot 1.6.1.

Vodafone Smart III, taky označovaný jako 975N (podpora NFC) nebo 975 je..ale to si najdeš jinde.

Ve zkratce: poměr cena/výkon je parádní, výdrž baterky i přes menší kapacitu standardní, foťák by mohl být lepší, vzhled mě baví (v dobrym), automatický jas funguje prazvláštně (nefunguje).

Jedná se o telefon s čipem MT6575, proto jsem se vyzkoušel obecný návod pro root zařízení s čipem MT65xx a....vyšlo to. Návod je na stránkách http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2332783 a nemá cenu ho tu opakovat. Snad jen přidám upozornění na důsledný dodržování pokynů, nejedná se o rootování ve stylu "stáhni soubor, nahraj do telefonu přes recovery, restartuj, hotovo".
Při rootování si z telefonu vytáhneš soubory android.img, boot.img a recovery.img. Ty proženeš programem co je rootne a nahraješ zpátky do telefonu.

Pár poznámek:
  • Je potřeba novejší verze programu SP-Flashtool. Já s úspěchem použil SP_Flash_Tool_v3.1304.0.119 (google poradí).
  • Postup jsem testoval na windows 7 32bit a Windows 8.1 64bit. Vše funguje stejně až na to, že u windows 8 musíš instalovat ovladače v režimu nevyžadujícím podepsání ovladačů.
  • Krok č.5: Napiš si adresu (scatter) a velikost (size) třeba do texťáku. V dalších krocích vytvoříš sice Scatter File ale tam není velikost.
  • Krok č.11: Dej pozor při zadávání adresy a velikosti! Raději si vše několikrát překontroluj. A bacha na mezery.
  • Krok č.15: Autor to zdůrazňuje, já taky. Zkontroluj si výslednou velikost souborů android.img, boot.img a recovery.img. Musí sedět s velikostí získanou v kroku č.5.
  • Krok č.16: Až se tě MTK Droid Root zeptá jestli chceě zapsat i CWM recovery, zvol "Ano", alternativní recovery pro 975N funguje.

Závěrem klasický zbavení se odpovědnosti. Pokud to posereš, můžeš si za to sám.

Tagy: