Ostatní

Ve skutečnosti tohle není blog ale veřejné poznámky.

(OS X) Tvorba vlastních zkratek pro terminál

Pro terminál si můžeš vytvářet vlastní zkratky, což se hodí v případě, kdy používáš častěji pár stejných příkazů a nechce se ti s nima pořád vypisovat. Zkratky ukládáš do souboru bash_profile a nachází se jako skrytej soubor v domovský složce každýho uživatele. Jestli tam není, je třeba ho vytvořit.

Jak na to, jak soubor editovat a jak na projevení změn?

1) Vytvoření .bash_profile
Otevři terminál a zadej
cd ~/
touch .bash_profile
...číst dál

Tagy: 

(Windows) Chyba "Diagnostics policy service"

Další problém s Windows, konkrétně Windows 8. Nejde internet. U ikonky připojení sice je text "Internet k dispozici" ale k dispozici není. Při pokusu o opravu systém píše chybu týkající se "Diagnostics policy service".

Na internetu je postupů víc ale zafungoval až následující: ...číst dál

Tagy: 

(OS X) Rychlost zobrazení docku

Pro ty, co používají automatický skrývání a zobrazování docku v OS X 10.7. a novějším (včetně Yosemite) a chtějí rychlejší zobrazení a skrytí docku.

Pro odstranění prodlevy než se dock vůbec začne zobrazovat (=začít zobrazovat dock hned při najetí k okraji obrazovky kde je přichycen):
defaults write com.apple.dock autohide-delay -int 0

A rychlost samotný animace zobrazení docku:
defaults write com.apple.dock autohide-time-modifier -float 0.4
Číslo 0.4 určuje délku animace v milisekundách. ...číst dál

Tagy: 

(Windows) Omezené připojení Wifi i ethernetu

Někde v systému windows 8.1 proběhla zrada a u všech připojení se mi zobrazoval ten otravnej žlutej trojuhelníček symbolizující, že je připojení omezeno. Po otevření centra sdílení (Network and Sharing Center) jsem namísto zobrazených připojení viděl "The dependency service or group failed to start" (systém mám v angličtině).
Rad na internetu klasicky spoustu, no, řešením pro mě bylo spustit příkazovou řádku (pro jistotu jako admin) a vložit následující příkazy:
netsh winsock reset catalog
netsh int ip reset reset.log hit

Tagy: 

(Windows) Compaq 615 a nefunkční Wifi

Už zase jsem se nechal nalákat a zkusil jsem Linux. Nerozumim mu. Stáhl jsem si instalačku Kubuntu ve formátu iso, připojil. V rootu byl exe soubor kterej jsem zkusil otevřít. Byl to jednoduchý instalátor, nejspíš. Vybral jsem jenom distribuci, zadal jméno uživatele, heslo a umístění celý instalace. Po kliknutí na pokračovat se distribuce začala stahovat. Proč? Nevim. Po stažení mi byla sdělena chyba, už nevim jaká, google neporadil. ...číst dál

Tagy: 

(Windows) Vypínání tlačítka touchpadu při psaní

Většina ovladačů na touchpad má v nastavení zapnutý automatický vypínání touchpadu při psaní. Vypnout to neni problém. Windows 8.1 v sobě má ale nastavení podobný a to, že se při psaní vypne kliknutí levým tlačítkem. Vypnout tuhle funkci se dá přes nastavení v Modern UI -> Počítač a zařízení -> Myš a touchpad a v sekci touchpad nastavit "Žádné zpoždění". ...číst dál
Tagy: 
Přihlásit se k odběru Blog