Drupal

Ve skutečnosti tohle není blog ale veřejné poznámky.

[OSX] Drupal 8 a Drush

Drush je fajnová věc pro správu webu. Jedním příkazem v terminálu můžeš aktualizovat jádro drupalu nebo instalovat a aktivovat modul. Jak je to s nasazením na serveru nevim, používám ho pouze lokálně.

Já Drush instaloval pomocí Composeru. Pokud ho nemáš, globálně ho nainstaluješ příkazy
$ sudo curl -sS https://getcomposer.org/installer | sudo php
$ mv composer.phar /usr/local/bin/composer
...číst dál

Tagy: 

Blok "Obsah hlavní stránky" nereaguje na pozici.

Spravuji web po praseti. S tím jde ruku v ruce spousta nemilých překvapení.

Blok s názvem "Main Page Content", v češtině "Obsah hlavní stránky" nereagoval na nastavený region ani váhu. Nastavit jsem ho mohl, v administraci bylo vše v pořádku, ale výstup byl pořád stejný. Všechny ostatní bloky v regionu Obsah se zobrazovaly nad blokem "Obsah hlavní stránky" i když měly nastavenou větší váhu.

Problém byl v databázi, konkrétně řádek v tabulce "block_node_type" který obsahoval sloupec "delta" roven "main". Stačilo řádek smazat.

Tagy: 
verze drupalu: 
7

Vypnutí administrační šablony pro adminem definované cesty

Proč vypínat administrační tému jen pro určitý cesty? Například pro zachování výchozí témy pro editaci uživatelskýho účtu a zároveň používání administrační témy pro editaci uzlu.

Lze použít modul Administration theme (aktuálně ve verzi 7.x-1.0), což mi přijde zbytečně náročný řešení. Navíc je potřeba, zrovna v případě vypnutí admin témy při editaci účtu, použít patch. ...číst dál

Tagy: 
verze drupalu: 
7

Upozornění autora obsahu na nový komentář

Zadání:

  • V případě nového komentáře se má odeslat email autorovi obsahu s informací o komentování.
  • Každý autor by měl mít možnost upozornění vypnout a to u každého konkrétního obsahu.

Na tohle stačí modul Rules. ...číst dál

Tagy: 
verze drupalu: 
7

Rebuild oprávnění

Někdy potřebuju zakázat zobrazování určitýho typu obsahu nebo konkrétních uzlů pro různý role nebo uživatele. Je jedno jaký modul použiju (Content access, nodeaccess..) ale je důležitý po nastavení práv navštívit stránku pro obnovu práv a obnovit je.
Drupal 6 - admin/content/node-settings/rebuild
Drupal 7 - admin/reports/status/rebuild

edit: Dobře, zase tak důležitý to asi nebude protože se mi stalo, že jsem rebuild provést nemusel. Nicméně pokud práva nastavíte a změna se neprojeví, je rebuild řešením.

Tagy: 
verze drupalu: 
6
7

Tlačítko pro vyprázdnění cache

Na mnou tvořených stránkách využívám modul zkratek k vytvoření pomocného menu pro snazší přístup k (pro zákazníka) podstatným stránkám administrace jako "Přidat obsah", "Pokoje", "Přehled objednávek" atd. Potřeboval jsem do něj dostat taky odkaz pro vyprázdnění cache. Výsledku jsem dosáhl pomocí vytvoření typu obsahu "cache", následně vytvoření nodu s nastaveným formátem textu na "PHP code" a následujícím obsahem:
Stránka pro vyprázdnění cache. Pokud čtete tento text, paměť je vyprázdněna.
...číst dál
Tagy: 
verze drupalu: 
7
Přihlásit se k odběru Blog